Publicerad: 19 mars 2018

Kontaktuppgifter personal- och kompetensförsörjning

Anders Barane
Utredare frågor om nyanlända
08-452 74 38
anders.barane@skl.se

Anna-Clara Olsson
Utredare Kompetensförsörjning inom hälso- och sjukvården
08-452 76 47
anna-clara.olsson@skl.se

Bodil Umegård
Utredare kompetensförsörjning och rekryteringsprognoser
08-452 74 96
bodil.umegard@skl.se

Christin N. Granberg
Utredare personal- och kompetensförsörjning för förskola och tillvarata kompetens hos personer med funktionsnedsättning
08-452 76 30
christin.n.granberg@skl.se

Elsa Mattsson
Handläggare frågor om nyanlända
08-452 73 22
elsa.mattsson@skl.se

Katarina Storm Åsell
Utredare kompetensförsörjning inom vård och omsorg
08-452 75 95
katarina.stormasell@skl.se

Lars-Ove Brander
Handläggare personal- och kompetensförsörjning
08-452 76 32
lars-ove.brander@skl.se

Lotta Christofferson
Utredare personal- och kompetensförsörjning
08-452 77 87
lotta.christofferson@skl.se

Hjälpte informationen på sidan dig?



Tack för att du hjälper oss!

Sidfot