Publicerad: 3 oktober 2019

Kontakt regionala utvecklingsledare

Blekinge

Maj-Lis Olsson, maj-lis.olsson@regionblekinge.se

Dalarna

Hanna Lundgren, hanna.lundgren@borlange.se

Agneta Haraldsson, agneta.haraldsson@ltdalarna.se

Gotland

Amie Stobenius, amie.stobenius@gotland.se

Shanti Gustafsson, shanti.gustafsson@gotland.se

Gävleborg

Pernilla Spåls, pernilla.spals@lansstyrelsen.se

Halland

Regina Lindahl, regina.lindahl@varberg.se

Jönköping

Nina Åkerlund, nina.akerlund@ju.se

Jämtland

Liselott Åsberg, liselott.asberg@ostersund.se

Kronoberg

Anders Fransson, anders.fransson@kronoberg.se

Kalmar

Lena Jenisch, lena.jenisch@lansstyrelsen.se

Norrbotten

Helena Asklund, helena.asklund@kfbd.se

Sörmland

Elisabeth Andersson, elisabeth.b.andersson@fou.sormland.se

Lina Larsson, lina.larsson@fou.sormland.se

Stockholm

Kari Rooth, kari.rooth@storsthlm.se

Skåne

Linda Leveau, linda.leveau@kfsk.se

Uppsala

Geli Lytter, geli.lytter@regionuppsala.se

Västra Götaland

Tove Corneliussen, tove.corneliussen@trollhattan.se

Värmland

Madeleine Andersson, madeleine.andersson@kau.se

Västerbotten

Maria Clausén Edman, maria.edman@regionvasterbotten.se

Västmanland

Sofia Hedvall, sofia.hedvall@regionvastmanland.se

Västernorrland

Anneli Okerman, anneli.okerman@kfvn.se

Örebro

Tarja Nordling, tarja.nordling@regionorebrolan.se

Östergötland

Johanna Palmstierna, johanna.palmstierna@linkoping.se

Informationsansvarig

  • Kerstin Wanhatalo
    Handläggare

Kontakt

Välkommen att skicka din fråga till SKL!

Gäller din fråga arbetsrätt eller kollektivavtal/förhandling?

SKL:s rådgivning riktar sig till personalchefer och förhandlingschefer i kommuner och regioner. Om din fråga är på uppdrag av dessa behöver du ange det.








Hjälpte informationen på sidan dig?

Tack för att du hjälper oss!

Sidfot