Publicerad: 15 oktober 2019

Kontaktpersoner, internetbaserat stöd och behandling

Kontaktuppgifter till regioner som arbetar med internetbaserat stöd och behandling.

Nationellt programråd

Kontaktpersoner till nationella programrådet för e-tjänster, Inera

Blekinge

Lisbeth Olin
Lisbeth.olin@regionblekinge.se

Dalarna

Susanne Jonsson
1177.e-tjanster@regiondalarna.se

Gotland

Gunnar Ramstedt
gunnar.ramstedt@gotland.se

Gävleborg

Annchristin Johansson
annchristin.johansson@regiongavleborg.se

Halland

Anna.A.Thelin
Anna.A.Thelin@regionhalland.se

Daniel Tennevi
Daniel.tennevi@regionhalland.se

Jämtland Härjedalen

Bo Karlsson
063-14 76 40
bo.karlsson@regionjh.se

Jönköping

Kerstin Karlsson
kerstin.karlsson@rjl.se

Fredrik Sargren 
036-32 40 35
fredrik.sargren@rjl.se

Kalmar

Per Birkerud
0480-847 38
per.birkerud@regionkalmar.se

Kronoberg

Mona Lindqvist
mona.lindqvist@kronoberg.se

Norrbotten

Catharina Nordin
Catharina.Nordin@norrbotten.se

Skåne

Margareta Davegård
SoBprojektgruppDL@skane.se

Elin Andersson
SoBprojektgruppDL@skane.se

Bo Lindholm
SoBprojektgruppDL@skane.se

Stockholm

Linda Ahlqvist
linda.ahlqvist@sll.se

Sörmland

Katarina Forsberg
Katarina.forsberg@regionsormland.se

Uppsala

Jenny Ulander
jenny.ulander@regionuppsala.se

Värmland

Annika Billqvist 
Annika.Billqvist@regionvarmland.se

Västmanland

Åsa Häggblad
021-175402
asa.haggblad@regionvastmanland.se

Västerbotten

Karin Gebart-Hedman
karin.gebart.hedman@regionvasterbotten.se

Västernorrland

Malin Isaksson
Malin.isaksson@rvn.se

Västra Götaland

Tommy Skjulsvik
076-940 28 70
tommy.skjulsvik@vgregion.se

Örebro

Susanne Claesson
019-602 62 13
susanne.claesson@regionorebrolan.se

Fredrik Holländare
073-760 07 00
fredrik.hollandare@regionorebrolan.se

Östergötland

Nettan Svartz
Nettan.Svartz@regionostergotland.se

Informationsansvarig

  • Anna Östbom
    Handläggare

Kontakt

Välkommen att skicka din fråga till SKL!

Gäller din fråga arbetsrätt eller kollektivavtal/förhandling?

SKL:s rådgivning riktar sig till personalchefer och förhandlingschefer i kommuner och regioner. Om din fråga är på uppdrag av dessa behöver du ange det.








Hjälpte informationen på sidan dig?

Tack för att du hjälper oss!

Sidfot