Publicerad: 13 juli 2018

Kontaktpersoner, internetbaserat stöd och behandling

Kontaktuppgifter till landsting och regioner som arbetar med internetbaserat stöd och behandling.

Nationellt programråd

Kontaktpersoner till nationella programrådet för e-tjänster, Inera

Blekinge

Madelene Larsson
0455-73 54 02
madelene.larsson@ltblekinge.se

Dalarna

Björn Olars
bjorn.olars@ltdalarna.se

Gotland

Gunnar Ramstedt
gunnar.ramstedt@gotland.se

Gävleborg

Annchristin Johansson
annchristin.johansson@regiongavleborg.se

Halland

Anna.A.Thelin
Anna.A.Thelin@regionhalland.se

Jämtland Härjedalen

Bo Karlsson
063-14 76 40
bo.karlsson@regionjh.se

Jönköping

Kerstin Karlsson
kerstin.karlsson@rjl.se

Fredrik Sargren 
036-32 40 35
fredrik.sargren@rjl.se

Kalmar

Per Birkerud
0480-847 38
per.birkerud@ltkalmar.se

Kronoberg

Stefan Carlsson
stefan.carlsson@kronoberg.se

Norrbotten

Ewa Nyberg-Wuopio
0920-284103
ewa.nyberg-vuopio@norrbotten.se

Catharina Nordin
Catharina.Nordin@norrbotten.se

Skåne

Margareta Davegård 
070-350 55 97
margareta.davegard@skane.se

Stockholm

Linda Ahlqvist
linda.ahlqvist@sll.se

Sörmland

Mats Bäckarslöf
mats.backarslof@dll.se

Uppsala

Stefan Wallin
stefan.wallin@akademiska.se

Värmland

Annika Billqvist 
Annika.Billqvist@liv.se

Västmanland

Johanna Stahre
johanna.stahre@regionvastmanland.se

Västerbotten

Karin Gebart-Hedman
karin.gebart.hedman@vll.se

Västernorrland

Anneli Haglund
073-27 43 575
anneli.haglund@rvn.se

Västra Götaland

Anna Truschel
070-082 54 81
anna.truschel@vgregion.se

Tommy Skjulsvik
076-940 28 70
tommy.skjulsvik@vgregion.se

Örebro

Maria Bülow
019-602 60 18
maria.bulow@regionorebrolan.se

Fredrik Holländare
073-760 07 00
fredrik.hollandare@regionorebrolan.se

Östergötland

Joakim Ekberg
010-103 63 19
joakim.ekberg@regionostergotland.se

Informationsansvarig

  • Anna Östbom
    Handläggare
  • Anette Cederberg
    Konsult







Hjälpte informationen på sidan dig?

Tack för att du hjälper oss!

Sidfot