Publicerad: 9 februari 2017

Kontaktuppgifter Hälso- och sjukvårdsbarometern

Kontaktpersoner SKL

Sofia Tullberg, projektledare
sofia.tullberg@skl.se
08-452 78 72

Kontaktpersoner landsting/regioner 

Blekinge 

Elisabeth Andersson
elisabeth.andersson@ltblekinge.se

Dalarna

Leo Musikka
leo.musikka@ltdalarna.se

Gotland 

Johan Weimer
johan.weimer@gotland.se

Gävleborg 

Johanna Alfredsson
johanna.alfredsson@regiongavleborg.se

Halland

Anders Thorstensson
Anders.Thorstensson@regionhalland.se

Jämtland Härjedalen

Frida Hansson
frida.hansson@regionjh.se

Jönköping 

Eivor Blomqvist
eivor.blomqvist@rjl.se

Kalmar

Anna Olheden
anna.olheden@ltkalmar.se

Kronoberg 

Annelie Roubert
Anneli.roubert@kronoberg.se

Norrbotten

Åsa Rosendahl
asa.rosendahl@nll.se

Skåne 

Tommy Krizsan
tamas.krizsan@skane.se

Stockholm 

Maria Berglund
maria.a.berglund@sll.se

Sörmland

Anna Ekholm
anna.ekholm@dll.se

Uppsala

Anja Dahlin Price
anja.dahlin.price@lul.se

Värmland

Per-Arne Brandberg
per-arne.branberg@liv.se

Västerbotten

Anneli Hägglund
anneli.hagglund@vll.se

Västernorrland 

Lennart Moberg
lennart.moberg@lvn.se

Västmanland

Kjell Nylund
kjell.nylund@ltv.se

Västra Götaland 

Anna Kjellström
anna.kjellstrom@vgregion.se

Örebro

Carina Persson
carina.persson@regionorebrolan.se

Östergötland

Björn Hansson
bjorn.hansson@regionostergotland.se

Hjälpte informationen på sidan dig?


User information

Tack för att du hjälper oss!

Sidfot