Publicerad: 13 november 2017

Kontakt regionala utvecklingsledare i länen, social omsorg och stöd

Blekinge

Helene Sjöblom Andersson
helene.sjoblom_andersson@ltblekinge.se

Sylvia Horney Janzen
sylvia.horney_janzen@ltblekinge.se

Dalarna

Britta Johnsson
023-77 70 77
britta.johnsson@regiondalarna.se

Gotland

Ia Lönngren
0498-26 84 81
ia.lonngren@gotland.se

Gävleborg

Monika Quadt
072-17 88 18, 0768-03 30 27
monika.quadt@gavle.se

Halland

Eva Fallgren
072 – 987 14 83
eva.fallgren@regionhalland.se

Jämtland

Elin Ring
elin.ring@regionjh.se

Jönköping

Sofia Lager Millton
0722-30 33 07
sofia.lager.millton@rjl.se

Marie Rahlen Altermark
marie.rahlen.altermark@rjl.se

Berith Josefsson
070-3796243
bertih.josefsson@rjl.se

Kalmar

Margit Lindholm Johansson
margit.lindholm-johansson@rfkl.se

Kronoberg

Anders Fransson
0470-77 85 16
anders.fransson@rfss.se

Norrbotten

Eva Lakso
eva.lakso@kfbd.se

Skåne

Kicki Lööf
0709-71 99 95
kicki.loof@kfsk.se

Stockholm 

Stockholms stad

Marta Nannskog
08-508 254 12
marta.nannskog@skl.se

Nordost

Lotta Berg Eklundh
0730-79 36 67
lotta.berg.eklundh@lidingo.se

Nordväst

Sofi Hedman
sofi.hedman@sollentuna.se

Södertörn

Christina Sandahl 
0725-36 80 90
christina.sandahl@fou-sodertorn.se

Sörmland

Cecilia Moore
016-541 40 39
cecilia.moore@fou.sormland.se

Uppsala

Agneta Hammerin
agnetha.hammerin@regionuppsala.se

Värmland

Leif Andersson
leif.andersson@regionvarmland.se
054-7011037

Västerbotten

Maria Clausén Edman
070- 5165722
maria.edman@regionvasterbotten.se

Västernorrland

Jessica Eriksson 
072-73 72 828
jessica.eriksson@kfvn.se

Västmanland

Cecilia Örhn
021-481 82 67
cecilia.ohrn@regionvastmanland.se

Västra Götaland

Boråsregionen

Catherine Larsson
Catherine.larsson@borasregionen.se
070 885 38 37

Fyrbodal 

Ingela Bernholtz
0733-35 85 15
ingela.bernholtz@fyrbodal.se

Göteborgsregionen (GR)

Cristina Dahlberg
cristina.dahlberg@grkom.se
031 335 52 05

Skaraborg

Jessica Ek
Jessica.ek@skaraborg.se
073 0397207

Örebro

Tarja Nordling
019-602 63 47
tarja.nordling@regionorebrolan.se

Östergötland

Thomas Leijon
thomas.leijon@linkoping.se
013-20 58 14, 072-539 93 82

Marita Lindblad-Johansson
marita.lindblad-johansson@linkoping.se
013-205912, 0725-984877

Hjälpte informationen på sidan dig?


User information

Tack för att du hjälper oss!

Sidfot