Publicerad: 8 maj 2018

Kontakt regionala utvecklingsledare i länen, social omsorg och stöd

Blekinge

Helene Sjöblom Andersson
helene.sjoblom_andersson@ltblekinge.se

Dalarna

Britta Johnsson (tjänstledig)
023-77 70 77
britta.johnsson@regiondalarna.se

Ersättare ej utsedd än. Frågor besvaras av Helena Hanno Enochsson, samordnare enheten Hälsa och Välfärd representant i RSS-nätverket:
helena.hanno.enochsson@regiondalarna.se

Gotland

Ia Lönngren
0498-26 84 81
ia.lonngren@gotland.se

Gävleborg

Kontaktuppgift saknas f.n.

Halland

Eva Fallgren
072 – 987 14 83
eva.fallgren@regionhalland.se

Jämtland

Elin Ring
elin.ring@regionjh.se

Jönköping

Sofia Lager Millton
0722-30 33 07
sofia.lager.millton@rjl.se

Marie Rahlen Altermark
marie.rahlen.altermark@rjl.se

Kalmar

Anne Borgenäs
072-734 87 28
anne.borgenas@rfkl.se

Kronoberg

Anders Fransson
0470-77 85 16
anders.fransson@rfss.se

Norrbotten

Eva Lakso
eva.lakso@kfbd.se

Skåne

Kicki Lööf
0709-71 99 95
kicki.loof@kfsk.se

Stockholm 

Stockholms stad

Annelie Sjöberg
076-12 25 008
Annelie.sjoberg@stockholm.se

Nordost

Lotta Berg Eklundh
0730-79 36 67
lotta.berg.eklundh@lidingo.se

Nordväst

Sofi Hedman
sofi.hedman@sollentuna.se

Södertörn

Christina Sandahl 
0725-36 80 90
christina.sandahl@fou-sodertorn.se

Sörmland

Cecilia Moore
016-541 40 39
cecilia.moore@fou.sormland.se

Uppsala

Geli Lytter
geli.lytter@regionuppsala.se

Värmland

Leif Andersson
leif.andersson@regionvarmland.se
054-7011037

Västerbotten

Maria Clausén Edman
070- 5165722
maria.edman@regionvasterbotten.se

Västernorrland

Linn Enheim
070-491 79 78
Linn.enheim@kfvn.se

Västmanland

Susanne Holmsten
076-496 90 57
Susanne.holmsten@regionvastmanland.se

Västra Götaland

Boråsregionen

Catherine Larsson
Catherine.larsson@borasregionen.se
070 885 38 37

Fyrbodal 

Ingela Bernholtz
0733-35 85 15
ingela.bernholtz@fyrbodal.se

Göteborgsregionen (GR)

Cristina Dahlberg
cristina.dahlberg@grkom.se
031 335 52 05

Skaraborg

Jessica Ek
Jessica.ek@skaraborg.se
073 0397207

Örebro

Tarja Nordling
019-602 63 47
tarja.nordling@regionorebrolan.se

Östergötland

Thomas Leijon
013-20 58 14, 072-539 93 82
thomas.leijon@linkoping.se

Marita Lindblad-Johansson
013-20 59 12, 0725-98 48 77
marita.lindblad-johansson@linkoping.se

Sanna Muller
072-305 63 76
sanna@hammarlyck.se

Hjälpte informationen på sidan dig?


User information

Tack för att du hjälper oss!

Sidfot