Publicerad: 27 september 2018

Kontakt regionala utvecklingsledare i länen, social omsorg och stöd

Blekinge

Helene Sjöblom Andersson
helene.sjoblom_andersson@ltblekinge.se

Dalarna

Lena Berggren
lena.berggren@falun.se

Gotland

Ia Lönngren
0498-26 84 81
ia.lonngren@gotland.se

Gävleborg

Jan Nilsson
jan.nilsson@sandviken.se

Halland

Eva Fallgren
072–987 14 83
eva.fallgren@regionhalland.se

Jämtland

Elin Ring
elin.ring@regionjh.se

Jönköping

Sofia Lager Millton
0722-30 33 07
sofia.lager.millton@rjl.se

Marie Rahlen Altermark
marie.rahlen.altermark@rjl.se

Kalmar

Anne Borgernäs
072-734 87 28
anne.borgernas@rfkl.se

Kronoberg

Anders Fransson
0470-77 85 16
anders.fransson@kronoberg.se

Norrbotten

Eva Lakso
eva.lakso@kfbd.se

Skåne

Kicki Lööf
0709-71 99 95
kicki.loof@kfsk.se

Stockholm 

Stockholms stad

Annelie Sjöberg
076-12 25 008
Annelie.sjoberg@stockholm.se

Nordost

Lotta Berg Eklundh
0730-79 36 67
lotta.berg.eklundh@lidingo.se

Nordväst

Agneta Mönefors Berntell
agneta.monefors.berntell@sollentuna.se

Södertörn

Christina Sandahl 
0725-36 80 90
christina.sandahl@fou-sodertorn.se

Sörmland

Kontakt i avvaktan på att ny person rekryteras
carina.forsman@fou.sormland.se

Uppsala

Carina Lodén
Carina.loden@regionuppsala.se

Geli Lytter
geli.lytter@regionuppsala.se

Värmland

Birgitta Svensson
birgitta.svensson@kau.se

Västerbotten

Maria Clausén Edman
070-5165722
maria.edman@regionvasterbotten.se

Västernorrland

Linn Enheim
070-491 79 78
Linn.enheim@kfvn.se

Västmanland

Susanne Holmsten
076-496 90 57
Susanne.holmsten@regionvastmanland.se

Västra Götaland

Boråsregionen

Catherine Larsson
Catherine.larsson@borasregionen.se
070-885 38 37

Fyrbodal 

Ingela Bernholtz
0733-35 85 15
ingela.bernholtz@fyrbodal.se

Göteborgsregionen (GR)

Cristina Dahlberg
cristina.dahlberg@grkom.se
031-335 52 05

Skaraborg

Jessica Ek
Jessica.ek@skaraborg.se
073-0397207

Örebro

Tarja Nordling
019-602 63 47
tarja.nordling@regionorebrolan.se

Östergötland

Thomas Leijon
013-20 58 14, 072-539 93 82
thomas.leijon@linkoping.se

Marita Lindblad-Johansson
013-20 59 12, 0725-98 48 77
marita.lindblad-johansson@linkoping.se

Sanna Muller
072-305 63 76
sanna@hammarlyck.se

Informationsansvarig

  • Kjerstin Bergman
    Projektledare







Hjälpte informationen på sidan dig?

Tack för att du hjälper oss!

Sidfot