Publicerad: 15 november 2019

Kontakt regionala utvecklingsledare i länen, social omsorg och stöd

Blekinge

Helene Sjöblom Andersson
helene.sjoblom_andersson@ltblekinge.se

Dalarna

Lena Berggren
lena.berggren@regiondalarna.se

Gotland

Ia Lönngren
0498-26 84 81
ia.lonngren@gotland.se

Gävleborg

Karin Tillberg Mattsson
karin.tillberg.mattsson@regiongavleborg.se

Halland

Kristina Priver
kristina.priver@regionhalland.se

Jämtland

Elin Ring
elin.ring@regionjh.se

Jönköping

Anna Jonsson
anna.e.jonsson@rjl.se

Josefin Axelsson
josefin.axelsson@rjl.se

Kalmar

Anna Rosell
Anna.Rosell@kfkl.se

Kronoberg

Anders Fransson
0470-77 85 16
anders.fransson@kronoberg.se

Norrbotten

Eva Lakso
eva.lakso@kfbd.se

Skåne

Saera Khan
saera.khan@kfsk.se

Stockholm 

Stockholms stad

Annelie Sjöberg
076-12 25 008
Annelie.sjoberg@stockholm.se

Nordost

Josefin Bernhardsson
Josefin.Bernhardsson@founordost.se

Nordväst

Sofi Hedman
sofi.hedman@sollentuna.se

StorSthlm

Elin Fischer
elin.fischer@storsthlm.se

Sörmland

Camilla Hesselbäck
camilla.hesselback@fou.sormland.se

Uppsala

Carina Lodén
Carina.loden@regionuppsala.se

Geli Lytter
geli.lytter@regionuppsala.se

Värmland

Birgitta Svensson
birgitta.svensson@kau.se

Västerbotten

Nanna Forsgren
nanna.forsgren@regionvasterbotten.se

Västernorrland

Linn Enheim
070-491 79 78
Linn.enheim@kfvn.se

Västmanland

Susanne Holmsten
076-496 90 57
Susanne.holmsten@regionvastmanland.se

Västra Götaland

Boråsregionen

Catherine Larsson
Catherine.larsson@borasregionen.se
070-885 38 37

Fyrbodal 

Elisabeth Bredberg
elisabeth.bredberg@fyrbodal.se
0522-44 08 39

Lis Palm
lis.palm@fyrbodal.se

Göteborgsregionen (GR)

Cristina Dahlberg
cristina.dahlberg@goteborgsregionen.se
031-335 52 05

Skaraborg

Karin Ahlqvist
karin.ahlqvist@skaraborg.se
0500 - 497207

Örebro

Tarja Nordling
019-602 63 47
tarja.nordling@regionorebrolan.se

Östergötland

Ann Henriksson
ann.henriksson@norrkoping.se

Informationsansvarig

  • Marta Nannskog
    Handläggare

Kontakt

Välkommen att skicka din fråga till SKL!

Gäller din fråga arbetsrätt eller kollektivavtal/förhandling?

SKL:s rådgivning riktar sig till personalchefer och förhandlingschefer i kommuner och regioner. Om din fråga är på uppdrag av dessa behöver du ange det.








Hjälpte informationen på sidan dig?

Tack för att du hjälper oss!

Sidfot