Publicerad: 27 juni 2017

Kontaktpersoner hos SKL och i respektive län inom missbruk- och beroendevård

Sveriges Kommuner och Landsting, SKL

Niklas Eriksson
08-452 79 52
niklas.eriksson@skl.se

Mikael Malm
08-452 78 31
mikael.malm@skl.se

Blekinge

Birgitta Nilsson
birgitta-a.nilsson@ltblekinge.se

Dalarna

Ingrid Davstad
Ingrid.davstad@ltdalarna.se

Ewa Kjell
eva.kjell@borlange.se

Gotland

Ragnar Östermark
ragnar.ostermark@gotland.se

Marie Härlin
marie.harlin@gotland.se

Gävleborg

Roger Larsson
roger.h.larsson@regiongavleborg.se

Kristina Lingman
kristina.lingman@regiongavleborg.se

Susanne Holmgren
susanne.holmgren@hofors.se

Halland

Åsa Claesson
asa.claesson@regionhalland.se

Carl-Eric Thors
carl-eric.thors@regionhalland.se

Sven-Erik Alborn
sven-erik.alborn@regionhalland.se

Jämtland Härjedalen

Petra Olsson
petra.olsson@ostersund.se

Jönköping

Cecilia Strandlund
cecilia.strandlund@regionjonkoping.se

Peter Tuden
peter.tuden@regionjonkoping.se

Johan Björk
johan.bjork@rjl.se

Kalmar

Victoria Häggerud
victoria.haggerud@rfkl.se

Laila Andersson
laila.andersson@kalmar.se

Kronoberg

Anders Fransson
anders.fransson@rfss.se

Tinna Stoij
tinna.stoij@ltkronoberg.se

Britt-Marie Johansson
brittmarie.johansson@alvesta.se

Norrbotten

Helena Asklund
helena.asklund@bd.komforb.se

Annika Kostet Green
annika.kostet-green@nll.se

Skåne

Anna-Karin Ekman
anna-karin.ekman@skane.se

Christina Ek
christina.ek1@malmo.se

Malin Gunnarsson
malin.gunnarsson@kfsk.se

Stockholm

Anna Lindskog
anna.lindskog@storsthlm.se

Jocelyne Ängeslevä
jocelyne.angesleva@sll.se

Sörmland

Elisabeth Björk Andersson
elisabeth.b.andersson@fou.sormland.se

Uppsala

Ehline Larsson
ehline.larsson@regionuppsala.se

Värmland

Bengt Palo
bengt.palo@karlstad.se

Västerbotten

Annika Nordström
annika.nordstrom@regionvasterbotten.se

Håkan Viklund
hakan.viklund@vll.se

Västernorrland

Camilla Carpholt
camilla.carpholt@kfvn.se

Anna-Karin Rudberg-Larsson
anna-karin.rudberg.larsson@lvn.se

Jessica Eriksson
jessica.eriksson@ornskoldsvik.se

Västmanland

Christina Persson
christina.persson@vkl.se

Margareta Ehnebom
margareta.ehnebom@ltv.se

Hans-Ola Sundberg
hans-ola.sundberg@ltv.se

Patrik Kalander
patrik.kalander@vasteras.se

Västra Götaland

Yvonne Witzöe
yvonne.witzoe@grkom.se

Malin Camper, VästKom
malin.camper@vastkom.se

Maria Grip, Regionkansliet Västra Götaland
maria.k.grip@vgregion.se

Catherine Larsson
catherine.larsson@borasregionen.se

Örebro

Tarja Nordling
tarja.nordling@regionorebro.se

Åsa Magnusson
asa.magnusson@regionorebro.se

Östergötland

Therese Johansson
therese.johansson@motala.se

Hjälpte informationen på sidan dig?


User information

Tack för att du hjälper oss!

Sidfot