Styrelse SKL Företag AB

Ordförande

Anders Knape (M), anders.knape@skl.se

Vice ordförande

Lena Micko (S), lena.micko@linkoping.se

Ledamöter

Carola Gunnarsson (C), carola.gunnarsson@sala.se
Bengt Germundsson (KD), bengt.germundsson@markaryd.se
Helene Odenjung (L), helene.odenjung@stadshuset.goteborg.se
Anders Henriksson (S), anders.henriksson@ltkalmar.se
Emil Broberg (V), emil.broberg@regionostergotland.se

Vd

Vd Vesna Jovic, vesna.jovic@skl.se
Vice vd Lena Dahl, lena.dahl@skl.se

Gäller din fråga arbetsrätt eller kollektivavtal/förhandling?
SKL:s rådgivning riktar sig till personalchefer och förhandlingschefer i kommuner och regioner. Om din fråga är på uppdrag av dessa behöver du ange det.







Hjälpte informationen på sidan dig?

Tack för att du hjälper oss!

Sidfot